Klient
Město Příbram
Realizace

2017–dosud

Služby
  • Koncept & stategie
  • Správa sociálních sítí a kampaní
  • Tvorba obsahu
Ocenění

Česká cena za public relations – Zvláštní ocenění v kategorii Státní správa, veřejný a neziskový sektor

Někteří příbramští rodáci přesáhli svým významem místo, kde působili. Jiní naopak zasvětili svoje dílo rodnému kraji, aby přesáhli dobu, v níž žili.

Město Příbram se rozhodlo vzbudit patriotismus ve svých obyvatelích a zvědavost v turistech a po stopách těchto historických osobností se vydalo. V rámci projektu „Poznej Příbram“ vzniká každý měsíc série fotografií, které autentickým způsobem zachycují skutečná místa, na nichž tito lidé žili a tvořili.

Příbram na svých sociálních sítích směrem k turistům dosud nekomunikovala a pokud, tak nijak strategicky. To se město rozhodlo změnit. Místo toho, abychom vystupovali jako infocentrum městského úřadu, využili jsme existující web poznejpribram.cz a začali od nuly budovat novou značku „Poznej Příbram“. Primárním cílem bylo vytvořit pozitivní obraz města a jeho okolí, sekundárním přilákat do Příbrami nové turisty. Dobře jsme věděli, že naše aktivity budou sledovat i obyvatelé města. A i jim jsme chtěli nabídnout zajímavý obsah.

Každý národ má své hrdiny. Ten náš však
na některé z nich příliš rychle zapomíná nebo je ani nezná.

Pavel TaussigNeznámí hrdinové

Naším cílem bylo vytvořit komunikaci se společenským přesahem.

V Příbrami se narodila nebo působila řada zajímavých osobností – na některé se zapomnělo, některé nemá veřejnost spojené s Příbramí. Díky tomu jsme mohli oslovit jak potenciální turisty, tak samotné obyvatele města. Rozhodli jsme se hrdě přihlásit k historickým osobnostem a zároveň Příbramanům ukázat, že mají být na koho pyšní. Zároveň jsme se chtěli odlišit od komunikace jiných měst a nestavět obsahovou strategii na atraktivních fotkách městské architektury a krajiny.

Každý měsíc vybíráme jednu osobnost, které jsme se věnujeme napříč jednotlivými kanály. Více a méně známé osobnosti střídáme, abychom mohli oslovovat obě cílové skupiny – obyvatele Příbrami i potenciální turisty. Ve spolupráci s fotografkou Karolinou Ketmanovou vzniká pro každý měsíc série fotek. Na nich jsou zachyceny rodné domy, školy nebo oblíbená zákoutí těchto osobností. Aby fotky na sociálních sítích působily autenticky, všechny je pořizujeme mobilním telefonem.

Instagram

Věříme, že pravou atmosféru města dokáží nejlépe zachytit jeho obyvatelé a návštěvníci. Na Instagramu proto dáváme prostor především uživatelskému obsahu. Příběhy „našich“ osobností pak sdílíme skrze Stories.

Poznej Instagram
Web

Byl na počátku všeho. Alespoň ten náš. V původní podobě obsahoval přehled tipů na výlety a jednoduchý blogovací systém.

Vytvořením jednoduchého HTML layoutu jsme blogu dodali magazínový vzhled – s nulovými náklady. Vydáváme tu články, které doplňují a rozšiřují témata daného měsíce.

Offline

Print is not dead! Naše původní fotoreportáže, příběhy nebo rozhovory vychází i ve zpravodaji Kahan, který už dvakrát získal ocenění Nejlepší městský zpravodaj roku.

Vybudovali komunitu fanoušků, která se začala zajímat o Příbram.

Od prosince do března vidělo na Facebooku naše „kampaňové příspěvky“ kumulativně přes 50 tisíc uživatelů. Fotky zaznamenaly téměř čtyři tisíce kliknutí a dalších patnáct set fanoušků na ně reagovalo nebo je sdílelo. Reklamní podpora těchto příspěvků nepřesáhla 1 700 Kč. Na web poznejpribram.cz jsme jenom těmito příspěvky přivedli tři tisíce nových uživatelů, ti trávili čtením článků průměrně čtyři minuty.

320 fotek

Vyfocených na mobil, aby na sociálních sítích působily autenticky.

50 lokací

Rodné domy, školy, kostely, doly, parky, hřbitovy a jiná zákoutí.

12 osobností

Od Dvořáka přes Drtikola až po Hojdena. A pokračujeme dál.

4 minuty

Tráví uživatelé na našem blogu. To je o tři minuty více než na zbytku webu.

Pomůžu vymyslet dobrý příběh i vám

 

Napište mi na vaclav@bestak.cz, zavolejte na 773 123 703 nebo klidně využijte formulář níže. Všechny cesty stejně vedou do Říma a mého mailboxu.