Klient
Česká televize
Realizace

2018

Služby
  • Idea & koncept
  • Copywriting
  • Grafický design

„Nevím o nikom, kdo by od dětství horoval jen o tom, že jednou bude žurnalistou,“ napsal Karel Čapek ve fejetonu Jak se dělají noviny. Možná by se dnes divil.

Školní televize, modernější podoba studentských novin, nejsou na českých základních ani středních školách nic nového. Až v poslední době se ale stávají mnohem dostupnější. Zatímco před několika lety bylo pro natočení videa zapotřebí profesionální techniky, dnes lze jednoduchou reportáž pořídit i chytrým telefonem.

Na podzim 2018 zahájila Česká televize projekt Televize v televizi, s nímž navštěvuje základní a střední školy. V rámci workshopu si studenti vyzkouší, jak připravit čtenou zprávu, kterou večer odvysílá pořad Zprávičky, pedagogové se zase dozví, jak využít techniku v rámci výuky mediální výchovy.

Pro Českou televizi jsem navrhl, napsal a vytvořil dva manuály určené pedagogům a studentům. Vycházel jsem z vlastních zkušeností – tři roky jsem vedl školní televizi GymTV, rok jsem strávil v ČT v pořadu Zprávičky. První manuál Jak založit školní televizi? představuje fenomén školních televizí, druhá příručka Jak natočit reportáž? už podrobněji představuje konkrétní aspekty natáčení reportáže.

Pomůžu vymyslet dobrý příběh i vám

 

Napište mi na vaclav@bestak.cz, zavolejte na 773 123 703 nebo klidně využijte formulář níže. Všechny cesty stejně vedou do Říma a mého mailboxu.